Radyal Jetfan E-RJFA

AVM’lerin, büyük hastanelerin, otellerin vb. kapalı otoparklarında gördüğümüz Jet Fan sistemleri, otoparkta araçlardan çıkan egzoz gazları gibi zararlı gazların tahliye edilmesi ve otoparkın günlük olarak havalandırmasının yanı sıra yangın anında açığa çıkan dumanın tahliyesi gibi özellikleri de barındırarak olası tehlikelere karşı da koruma sağlar. Otopark havalandırmasında Jet fan sistemleri Radyal Jet Fanlar ve Aksiyal Jet Fanlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

 

 

Yüksek kalite korozyona dayanıklı galvaniz çelikten imal edilmektedir. Fanlar geriye eğik seyrek kanatlı radyal fandır. Üretilen ürünler EN 12101-3 Standardına göre uluslararası akredite kuruluşlarda test edilmiş olup, 300°C sıcaklıkta 2 saat çalışmaya dayanıklı olarak yangın sertifikalıdır. 

Kullanılan projeye göre çift devirli veya tek devirli seçenekleri mevcuttur. R-FWA serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir. 

Kullanım Alanları

Kompakt tasarım sayesinde düşük tavan yüksekliği bulunan her türlü otel, hastane, rezidans, alışveriş merkezi, ofis, konut otopark havalandırması sistemlerinde kullanılmaya uygundur.

Radyal Jet Fan Özellikleri

Radyal jet fanlar otoparklarda kullanılmaktadır. Kapalı otoparkların sağlıklı bir şekilde havalandırılması en büyük sorunlardan biridir. Radyal jet fan bu sorunu çözen en uygun cihazların başında gelmektedir. Fantürk kalitesiyle üretilen Radyal Jet Fan uluslararası akrediteye sahip kuruluşların bütün testlerinden başarıyla geçmiş, 400 dereceye kadar sıcaklıkta çalışmaya dayanıklı bir üründür. Çift devirli ve tek devirli seçenekleri mevcuttur, kullanılacak alanın özelliklerine göre tercih edilebilmektedir.

Radyal Jet Fan neden tercih edilir ?

Radyal Jet Fanların tercih edilme nedeni kompakt yapıları sayesinde alçak tavan yüksekliği olan otoparklarda yüksekliğe engel oluşturmadan kullanılabilmesidir. Cihazlarda kullanılan motorlar pad mounted bağlantı şekline sahip olup, rotora içten bağlanarak yükseklikte kazanç sağlar, böylelikle cihaz yüksekliği düşürülmüş olup alçak tavan yüksekliğine sahip kapalı otoparklarda rahatlıkla kullanılabilir hale getirilmiştir. 

Otomasyon Sistemi ile Enerji Tasarrufu

Entegre olarak yapılan Fantürk Jet Fan Otomasyonu sayesinde olabilecek tüm kötü senaryolara karşı tam donanımlı çalışarak kullanıldığı alanda tehlikeleri önlemektedir. Yangın anında en hızlı şekilde duman tahliye edebilmektedir. Ayrıca bu otomasyon sayesinde fan, ortamda bulunan karbonmonoksit oranını ölçen sensörlerden gelen bilgilere göre çalışarak ciddi oranda enerji tasarruf sağlamaktadır.