Çatı Tipi Radyal Fanlar

Çatı tipi radyal fanlar; Sessiz ve sürekli çalışmanın gerekli olduğu evsel ve endüstriyel havalandırma sistemleri için özel olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir çatıya direkt olarak monte edilebilen çatı tipi radyal fanlar kolay montajı sayesinde tercih edilmektedir.

Yüksek kalite korozyona dayanıklı galvaniz çelikten imal edilmektedir. Fanlar direkt akuple geri eğimli kanatlı radyal fandır. ÇTF (230V) serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir. 

Kullanım Alanları

Kompakt çözümlere ihtiyaç duyulan her türlü sanayi, ofis, mutfak ve konut havalandırmasında kullanılabilir. 

Çatı Fanları Nedir?

Çatı fanları hava kanalına bağlantılı olarak veya doğrudan aspiratörde kullanılır. Çatı fanlarında, fan pervanesi motorla direkt akuple şekilde montajlıdır. Elektrik motorunda üretilen hareket enerjisi, pervaneye kayıp olmadan iletilir. Kullanılan pervane geri eğik seyrek kanatlı radyal pervanedir. Malzeme olarak plastik, galvanizli çelik veya alüminyum seçenekleri mevcuttur.  

Çatı Tipi Fanlar Nerede Kullanılır?

 Çatı fanları, üretim tesislerinde, atölyelerde, ofis, ev, rezidans, depo vb. gibi ortam havalandırması için kullanılır. Çatıya direkt monte edilebildiği gibi kanal üzerine montaj da yapılabilir.

Çatı Tipi Fanların Diğer Sistemlere Göre Avantajları

Çatı fanları çok kompakt bir tasarıma sahiptir. Bunlar yer kazanmak için popüler cihazlardır. Kayış kasnak sistemi bulunmayan bağlı bir fan sistemi sayesinde yüksek verimlilikle çalışır.  

Çatı Tipi Fanların Temel Özellikleri

Çatı fanları galvanizli sac kullanılarak üretilir. Fan çarklarında, geriye eğik seyrek kanatlı radyal tip kullanılır. Elektrik motorları 220 volt ile çalışır. IP44 sınıf koruma mevcuttur.