Isı Geri Kazanım Cihazı E-IGK

Tavan tipi ısı geri kazanım cihazı ortam havalandırmasını sağlamanın yanında daha çok enerji tasarrufu sağlamak amacı ile kullanılır. Taze hava ve egzoz ihtiyacı duyulan ortamlarda havalandırma yaparken enerjiyi tasarruflu hale getirir. Bu cihazların çalışma prensibi temel olarak ortamda istenmeyen havayı dışarı atarken bu hava içerisindeki kullanılabilir enerjiyi plakalı bir reküperatör vasıtasıyla taze havaya transfer etmektir.

Bu prensiple tam bir enerji tasarrufu sağladığı söylenebilir. Özellikle tavan tipi ısı geri kazanım cihazı kış aylarında içeri alınan havayı ısıtırken yaz aylarında da içeri alınan sıcak havayı soğutur. Böylece yaptığı enerji tasarrufu sayesinde işletme maliyetlerini düşürür. Bu enerji tasarrufu işlemi gerçekleşirken ısı geri kazanım cihazları hiçbir enerji kaynağını kullanmazlar, yalnızca havalandırma için çalışan fanlar elektrik enerjisi sarfederler.

Yüksek kalite korozyona dayanıklı galvaniz çelikten imal edilmektedir. Fanlar direkt akuple geri eğimli kanatlı radyal fandır. Her iki yönde de G4 filtre bulunmaktadır. Isı geri kazanım, alüminyum plakalı rekuperatör ile sağlanır. IGK serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir. 

Elektrikli Isıtıcı, DX Batarya, Sulu Batarya entegre edilebilir. Kontrol panosu ve kumanda paneli ile kolay kullanım ve yönetim imkanı sağlanır.

 

Kullanım Alanları

Hem egzoz hem taze havaya ihtiyaç duyulan türlü ofis, okul, hastane, kafe, restoran ve konut havalandırmasında kullanılabilir. 

Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı Ne İşe Yarar?

Isı geri kazanım cihazları bir yandan ortamdan istenmeyen havayı atarken bir yandan ortama gerekli havanın içeri istenilen şekilde girmesini sağlar. Yani iki havayı birbirine karıştırmaz ve tüm bunları tek başına yapar. Bir yandan havalandırma işlemine devam eder ve bir yandan da enerji tasarrufu sağlar.

Taze havayı içeri alırken aynı zamanda dışarı atılan istenmeyen hava içerisindeki ısı enerjisini taze hava tarafına transfer ederek gönderir. Bu yüzden de sizin için büyük bir tasarruf sağlar. Siz de firmamızdan ısı geri kazanım cihazı satın alarak tavana monte ettirebilirsiniz. Ve bu sayede paranızın büyük miktarı cebinize kalır.

 

Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı Avantajları

İçerisinde aspiratör ve vantilatör cihazlarının ikisini birden barındıran ısı geri kazanım cihazları birçok avantaja sahiptir. Bunların başında ise büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlaması gelir. Çünkü bir yandan istenmeyen havayı dış ortama gönderir. Öte yandan istenilen taze havayı içeriye alır.

Üstelik bu süreçte istenmeyen havayı dış ortama gönderirken bu havanın içerisindeki ısı enerjisinden faydalanır. Böylece ortamın ihtiyaç duyduğu hava daha hızlı bir şekilde sağlanır. Aynı zamanda da büyük bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Siz de bu ısı geri kazanım cihazına sahip olmak için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcı

⦁ TSEK Kalite Belgesine ve CE işaretine sahiptir.

 

⦁ Soğuk iklimlerde ısı geri kazanım cihazı çıkışında ve çok soğuk iklimlerde donmaya karşı taze hava girişinde kullanılmaktadır.

⦁ Müşteri ihtiyaçlarına göre tek, çift veya üç kademeli tasarlanabilmektedir.

 

⦁ Proje gereksinimlerine göre galvaniz veya paslanmaz sac gövdeli olarak üretilebilmektedir.

 

⦁ 70°C devreye girecek limit aşırı sıcaklık kesici ve 110°C sıcaklıklarında devreye girecek reset aşırı sıcaklık kesici devrelerine sahiptir.