Aksiyel Taze Hava Fanı P-E-ATHF

Fantürk olarak oldukça geniş bir referans listesine sahip olduğumuz otopark havalandırması sistemlerinde kullanılan Aksiyal Fanlar kapalı otopark sistemlerinde taze hava temini için kullanılır. Kapalı otoparklarda artık günümüzde jet fanlı havalandırma sistemleri kanallı havalandırma sistemlerinin önüne geçmiş durumda. Otopark içerisinde yangından oluşan dumanın egzoz edilmesi için duman egzoz fanları ve taze hava fanları kullanılır. Yüksek debilere ihtiyaç duyulduğu için bu işlemi gerçekleştirmek için aksiyal fanlar tercih edilir. 

Gövde yüksek kalite, korozyona dayanıklı galvaniz çelikten imal edilmektedir. Kullanılan pervanelerde kanat açıları ayarlanabilir tipte özel alaşımlı alüminyumdan imal edilir. 

Ø400mm il Ø1250mm çapları arasında imal edilmektedir. Kullanılan projeye göre çift yönlü, tek yönlü ve çift devirli, tek devirli seçenekleri mevcuttur. Ses seviyesinin hassas olduğu noktalarda susturucu ilavesi ile ses seviyesi kontrol altına alınabilir. P-FWA serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir. 

Kullanım Alanları

Havalandırma sistemlerinde taze hava ihtiyacını karşılamak için her türlü sanayi, ofis, AVM, rezidans, okul, hastane ve konut havalandırmasında kullanılabilir. 

 

 

Aksiyal Fan Özellikleri

Aksiyal fanlar genellikle otoparklarda kullanılmaktadır. Merdiven ve asansör boşluğu basınçlandırma fanları olarak da kullanılır. Fantürk kalitesiyle üretilen Aksiyal Fanların gövdesi galvaniz sactan imal edilmiştir. Oldukça dayanıklı bir yapısı vardır. Montaj ayakları sayesinde kullanıcıya kolay montaj imkanı sağlar. Opsiyonel olarak kanal arasında da kullanılabilir. Emiş veya atış ağızlarına talep doğrultusunda susturucu montajı yapılabilir. Çift yönlü ve tek yönlü, ayrıca çift devirli ve tek devirli seçenekleri mevcuttur, kullanılacak alanın özelliklerine göre tercih edilebilmektedir.

Ayarlanabilir Pervane Açısı

Aksiyal Fanlarda kullanılan pervaneler özel alüminyum alaşımlı malzemeden üretilir. Pervaneler açısı ayarlanabilir tiptedir. Projede hesaplanarak talep edilen çalışma noktasına en uygun pervane seçimi yapılır. 

Ergonomik Tasarım

Ergonomik tasarım sayesinde projede kullanılacak olan Aksiyal fanlar, her türlü montaj çeşidine uygundur. Kanal arası, şaft içi, tavan montajı, çatı zeminine kolaylıkla monte edilebilir olarak üretilirler. Bu sayede müşteri açısından kolay montaj ve ayrıca kullanıcılar açıcısından kolay işletme imkanları sağlarlar.